Štítky

úterý 29. května 2018

Můj první kolobkočundr

1. Pardubice - Kladruby n. Labem - Záboří n. Labem - Kuná Hora - Malešov

59 km

Kostka

zdroj cykloserver.cz

Konečně mám komplet vybavení na jízdu na těžko a tak jsem se vydala na dvoudenní testovací čundr.
Na Kostce na řidítkách mám nosič od Klickfixu, takovou tu hrazdičku. A na ní je navěšen malý stan, zelený rolovací pytel vlastní výroby obsahující samonafukovací karimatku a spacák a ještě je vystlaný pár hadříky. Nad tím je chladící brašnička z Lidlu. Ještě jedna kožená retro brašnička na nářadí ze starého kola, tam mám mobil. A také kovová láhev na vodu v pouzdru z Decathlonu. Ta jediná mi za jízdy neustále padala, budu muset vymslet nejaké jiné uchycení. Odhadem jsem na řidítkách měla cca 6 kilo. A ještě na zádech malý baťůžek - tam byla jen svačina. 

Vyrazila jsem v neděli ráno směr Kladruby n. Labem. Ku podivu ta nálož na řidítkách nebyla tak hrozná.
Zapnula jsem sice stopaře od Mapy.cz na tabletu, ale když jsem ho po nějaké době zkontrolovala nefugoval. Cestu až do Záboří n. Labem jsem znala. Tady jsem si zajela podívat se nakostelík se zajímavým portálem.

Pak jsem zapnula navigaci směr Kutná Hora, ale nějak taky nefungovala. Když jsem dojela do Nových Dvorů, kam jsem vůbec nechtěla, uvědomila jsem si, že jsem si na tablet vyrobila nové pouzdro z alumatky, aby se mi nepřehříval a v něm vlastně nechytá signál GPS.
Tak jsem to tedy vzala po červené turistické do Kutné Hory.
Tady jsem jen nakoukla ke Kostnici v Sedleci.

V Kutné Hoře jsem střed města vynechala, bylo už docela vedro a vzala to po červené městským lesem. Tady bylo příjemně a ještě krásné výhledy na historické centrum.Dojela jsem Poličany a pak na kemp Malešov . Tady jsem si rozdělala stan na přespání. Obdivuji děvčata jako je Blandine, která jede sama kolem světa, nebo Martinu, která je momentálně na cestě do Santiaga de Compostela, obě spí v přírodě na divoko. Já ale takový dobrodruh nejsem, sama bych se asi někde bála a tak jsem raději zvolila kemp.

Tento jsme projížděly s Danou vloni a údajně nový majitel se ho hodlá zvelebit a pozvednout. Zatím bohužel to vůbec nebylo vidět. Sociálky byly příšerné a kromě pár chatek nic neskýtal. To by mi zas až tak nevadilo, kdyby cena byla poloviční. Platit ta sebe a pidi stan 155 Kč na jednu noc v mimosezóně bylo celkem dost. To třeba v Dolcích u Trutnova jsem za sebe, auto a psa platila 100.

2. Malešov - Sion - Zbraslavice - Malešov

35 km

 

Když jsem se zbavila zátěže a už nebylo večer takové horko , vydala jsem se ještě na večerní projížďku. Nejdříve jsem navštívila jsem hrad Sion.


Další cíl cesty byl Židovský hřbitov Zbraslavice. V pořadí již 45. navštívený. Tam jsem poněkud bloudila, do navigace jsem si nastavila jen bod v mapě a ne přímo hřbitov, takže jsem chvíli jezdila chatovou osadou a hledala ho. Nakonec, když už jsem to chtěla vzdát jsem ho našla a stál za to. Zarostlý, volně přístupný, s výhledem do kraje. 
Pak jsem se vydala na zpáteční cestu, po modré a červené turistické. Cesta byla z kopce, lesem a moc příjemná. 
Ještě jsem si v obci Chlístovice všimla Roháčovy šibenice, kterou jsem před tím  minula.

Pak jsem dojela do kempu, kde jsem na stanové loučce byla uplně sama a jala se přenocovat.

Společnost mi dělal pan Dan Brown a knížka Počátek v elektronické podobě.3. Malešov - Kutná Hora - Kaňk - Týnec nad Labem - Pardubice

60 km


zdroj mapy.cz
Druhý den ráno jsem pobalila věci, udělala si kafe a vyrazila na cestu. Už od rána začínalo být vedro. Původně jsem měla v plánu navštívit hradiště Dänemark a štoly, ale v tom vedru se mi nechtělo s naloženou koloběžkou se tam pachtit. Někdy si tam vyjedu na procházku s mojí fenkou.
Dojela jsem do Kutné Hory a užívala si památkovou rezervaci bez davů turistů. Bylo 9 hodin a ještě asi spali.

Pak jsem to vzala po silnici směr Kaňk a ještě se stavila podívat se na menhiry.
Plahočení lesem mě stejně neminulo, vzala jsem to po žluté na vrcholek Kaňku, kde je památník havířských nepokojů.


Se skřípením brzd jsem sjela na Hlízov a odsud po modr na Starý Kolín. Pak zpět přes Týnec nad Labem. Tentokrát jsem to vrala po trase 2 podél Labe, tam bylo přeci jenom příjemněji.
V Kladrubech jsme měla štěstí na kobylky starokladrubáků s hříbaty. 
A pak už jsem se pomalým tempem vedrem doplahočila do Pardubic.

Více fotek zde

Žádné komentáře:

Okomentovat