Štítky

středa 4. dubna 2018

Dupnutí do Hradce

Pardubice - Dříteč - Hradec Králové - Čeperka - Pardubice

64 km
Ve všední den po Velikonocích, kdy už snad napořád ukázalo jaro svojí tvář , jsem se odebrala na výlet. Na poslední chvíli mi odřekla parťačka a tak jsem vyrazila sama, nazdařbůh,  ka mě noha nesla.
Z Pardubic jsem to vzala po trase č.2 do Dřítče a pak po 4120 na Vysokou nad Labem. Tady jsem se zastavila u rozhlednyy Milíř.
Dále jsem to pak vzala na Nový Hradec Králové, okolo hvězdárny. A zastavila jsem se na Vyhlídce u Rozárky. Byly krásně vidět zasněžené Krkonoše, které bych ještě chtěla tuto sezónu navštívit.
Toto místo je kuriózní tím, že v dobách totality tu byl záměr vybudovat letní sjezdovku na "kartáčích".Ač z Hradce původně pocházím, nevzpomínám si, že by to někdy fungovalo.
Pak mě noha zanesla do středu města, na nábřeží. Tady jsem si vzpoměla, že je tu nově otevřená prodejna Kostky. Tak jsem chvíli přemýšlela jestli něco nepotřebuju a rozhodla se tam podívat.
Z tohoto nápadu vznikly asi 2 příjemně strávené hodinky na pokecu u Jardy v prodejně. Popovídala jsem si s nadšenými koloběžci, dostala kávičku a ještě jsem svojí Kostéčce pořídila nový nosič na bagáž.
S příslibem, že se někdy zúčastním Hradeckých středečních vyjížděk jsem vyjela na cestu zpět.
Ale ještě jsem si zajela do Věkoš vyfotit si další Židovský hřbitov do sbírky. I v toto roce budu tématicky objíždět Židovské památky. Na to jsem si i pořídila mapu se všemi zakreslenými.
Pak jsem to vzala zpátky k Labi a přes město se dostala ven na Březhrad a Opatovice. Kudy jsem se pak vracela zpátky.
Jelikož jsem pak večer jela do práce, tento den mi nakonec hodil 72 km.
Žádné komentáře:

Okomentovat