Štítky

středa 11. dubna 2018

Čundr v Krkonoších

Na rozloučení se se sněhem jsme se kamarádkou Káčou vydaly na třídenní putování Krkonošemi.
Naši pejsci, stejně tak jako koloběžka však museli zůstat doma. Takže jsme se vyzbrojily turistickými hůlkami, nesmeky a vyrazily do Krkonoš. Sněžku jsme sice nepokořily, ale i takto byl nádherný výlet.

1. den
Pec pod Sněžkou - Dvorské boudy

13 km

 Autobusem jsme se dopravily do Pece pod Sněžkou a odsud jsme se dostaly po žluté na Pražskou boudu. Zde byli úplně vyjedení, nic k jídlu ani točené pivo.
Tak jsme dál pokračovaly na Liščí hřeben. Z původně jasné oblohy se stávala zamračenější, až nás na vrcholku Liščí hory zastihla bouřka, déšť a kroupy.

Se staženou prdelí jsme došly do Boudy na rozcestí a byly šťastné za azyl a poslední točené pivo.Pak už jsme to měly kousek na první ubytování, Dvorské boudy. Tady jsme měly zamluvený nocleh pokoji třídy Tourist. Pokoj byl obyčejný, ale bouda jinak čistá, nové sociální zařízení, přátelský personál a výborné jídlo. A na Krkonoše za super cenu. 
Měli zde i jednu kuriozitku, tu jsem si ale bohužel nevyzkoušela, své promočené boty jsem raději svěřila sušáku, takže na Yedoočko na lyžích jsem si stoupla jen na chodbě. 

2. druhý den

Dvorské boudy - Luční hora - Polsko - Bradlerovy boudy

17 km


Druhý den nás přivítalo azurové nebe a tak jsme s nadšením vyrazily na cestu. Došly jsme na Luční boudu, kde jsme si daly místní pivo a pak pokračovaly na Polskou stranu Krkonoš. Tady nás přivítala cedule, že jsme povinni koupit si vstupné do hor. Nějaké povědomí o tomhle poplatku mám, ale nějak jsem na to zapoměla. Mělo to být 6 zlotých. Káča to chtěla vzdát, protože si myslela že je to 6 eur. Klidně bych ten poplatek někomu zaplatila, ale neměla jsem možnost.Je tam možnost platit chytrým telefonem, jenže my jím nedisponujeme. Přemluvila jsem Káču že se vracet nebudem a když potkáme nějakého strážce, tak mu klidně zaplatíme a ukážem naše mobily, že fakt nemáme jak a můj tablet slouží jen jako navigace. Nakonec jsme nikoho nepotkaly a užívaly si nádherných výhledů a málo turistů.


Dokonce jsme ani nemusely použít nesmeky, sníh byl mokrý a ani jsme se moc nebořily.
Když jsme došly na českou stranu hor, od Petrovny jsme to vzaly po modré na Bradlerovy boudy, kde jsme měly další ubytování. Tohle ale byl nejobtížnější úsek naší cesty, tady jsme se už bořily dost a nakonec i Káča těsně před chatou se propadla do potoka. 
Ubytování jsme měly v noclehárně, ale byly jsme zde samy, takže pohoda. No ceny oproti minulé boudě byly větší.

3. den
Brádlerovy boudy  - Špindlerův Mlýn - Strážné
15 km

Ráno po snídani jsme se vydaly na poslední úsek cesty, do Špindlu. Zde jsme na chvíli navlékly i nesmeky, cesta dolů klouzala, protože v noci trochu mrzlo. Jenže za chvíli za námi jela rolba, takže nám cestu prohrnula. Ve Špindlu jsme si daly občerstvení a pěšky se dostaly do Srážného, kde jsme zrovna chytily autobus. 


Žádné komentáře:

Okomentovat