Štítky

neděle 24. dubna 2016

S Bobáškem v Českém Ráji

1. Skokovy - Drábské světničky - Valečov - Branžež - Skokovy

26 km

Kickbike
Na dubnový víkend jsme vyjeli do obce Skokovy v Českém ráji. Byl to rekondiční víkend našeho sdružení pro neurologické pacienty a já zde figuruju jako doprovod,a trošku organizátor a cvičitelka. byli jsme ubytováni v penzionu Espero. Ubytování je sice jednodušší, ale bezbariérové, za dobrou cenu a s výtečnou kuchyní.
Samozřejmě , že koloběžka nemohla zůstat doma a volba padla na nový Kickbike,protože jsem předpokládala kratší výlety spíše do terénu.
Takže první výlet jsem si udělala na skalní útvary u Mužského. ze Skokov jsem vyjela po žluté na Příhrazy a zde po cyklistické 4009 k rybníku Žabakor. Mezitím jsem nakoukla k jednomu menšímu rybníčku a tady žáby kvákaly pověstným "svěrákovským" HU, HU. Zajela jsem ještě kousek do lesa a zde byla na potůčku jedna zajímavost a to soustava klapáčku vyrobených z formiček na těsto. Pak jsem se vrátila na cyklostickou a dojela do obce Olšina, kde jsem po žluté místy tlačení a vynášením koloběžky vystoupala na Studený průchod. Dále jsem po červené pokračovala na Drábské světničky, kde právě probíhal záchranářský výcvik s vrtulníkem. Pak jsem chtěla pokračovat po červené na Klamornu, ale byl tady žebřík s provazovým zábradlím. Chvíli jsem přemýšlela, jestli mám před záchranáři balancovat po žebříku s koloběžkou ( aby měli hned v reálu koho zachraňovat ) nebo cestu vzdát a vrátit se. Byla zde také školní výprava a těch jsem se ptala jaká je další cesta, jestli je tam jen ten jeden žebřík. Ochotný pan učitel hned zareagoval a koloběžku mi vynesl. Později jsem mu ještě jednou v duchu děkovala, protože cesta byla krásná a většinou i sjízdná. Prohlédla jsem si ruiny Píčova statku a Klamornu a sjela k hradu Valečov. Tady jsou zajímavé skalní byty. Místnosti vykutané ve skalách. Na Skokovy jsem se vrátila po zelené, která vedla na Branžež a pak po hlavní silnici.

rybník s žabím koncertem

soustava klapáčků

rybník Žabakor

na skalách

žebřík na který jsem si netroufla

Píčův statek

hrad Valečov

skalní byty

2.Skokovy - Vyskeř - Skokovy

13 km

Druhý den dopoledne jsem jako doprovod vozíčkáře jela na malý výlet do obce Vyskeř. Konala se tam traktoriáda. Ještě s námi jel na  vypůjčeném zelené Mibu kamarád, pán v seniorském věku. Ti to před Vyskeřskými serpentýnami ale vzdali a pomalu se vraceli na penzion a já si mezitím vystoupala k dolnímu kostelíku a po žluté se vrátila na cestu k Mlýnici,kde jsem je opět potkala.
3. Skokovy - Kost - Údolí Plakánek  - Rytířova Lhota - Skokovy

25 km
Odpoledne jsem si vyjela na hrad Kost. Předpověď počasí na tento víkend nevypadala vesele, ale nakonec se jim téměř nepovedla. V pátek bylo krásně a v sobotu celkem ucházejícně. Bezvětří a zataženo, jen když jsem se z výletu vracela začalo mrholit.
Na Kost jsem jela po hlavní silnici, konal se zde také cyklistický závod , ale od roje cyklistů, do kterého jsem se zamíchala jsem se po Žehrově odpojila. Později mi kolegyně říkaly, že viděly jet i nějaké koloběžky. 
Projela jsem si Údolí Plakánek, které je moc krásné a po modré a pak silnici se vrátila na Podkost. Zde jsem kolegyně potkala, ty sem jely na výlet autem, tak jsme se společně občerstvily v hospůdce. 
Dál jsem pokračovala po zelené na Rytířovu Lhotu, kousek ale bylo nutné koloběžku nést. Na kopci jsem byla tak unesená krajinou, že jsem přehlédla sjezd do údolí a pokračovala k jedné usedlosti. Tam zřejmě byli na zbloudilce zvyklí, hned mi radili kam mám sjet na silnici. Na silnici jsem ale pokračovala špatným směrem na Libošovice. Na kopci jsem koukla do mapy a zjistila to a tak jsem se zase z kopce vracela zpět, kde u Pleskotského mlýna najela na žlutou a tou se vrátila na Skokovy.

Kost

Údolí Plakánek

Kost

tudy jsem jet neměla

s hradem Trosky v pozadí

další fotky z výletů zde : Rajče

Žádné komentáře:

Okomentovat