Štítky

pondělí 8. ledna 2018

Zimní výlety do hor

Protože jsem vloni objevila kouzlo zimní turistiky, pořídila jsem si trekové hůlky. Zatím se s němi zžívám a učím chodit. Vidím že v horách jsou opravdu přínosem.

1. Kralický sněžník

23 km První výlet jsme s kamarádkou a našimi psy zvládly ještě koncem roku 2017. Ani jsme neměly v plánu zdolat Kralický sněžník. Ale když jsme se vydaly autem na výket směr Králíky, silnice byly sjízdné, počasí celkem pěkné, tak jsme dojely až do Horní Moravy, tam zanechaly auto a vydaly se na cestu tam po žluté a zpět po červené. Byla sice mlha, mírně chumelilo, ale cesta byla až ke slůněti celkem v pohodě. Na vrcholku už to ledově foukalo a nebylo vidět na krok ale, tam jsme se zdržely jen chvíli a sestupovaly pak dolů po červené. Jelikož jsme vyšly později, až kolem 10 hodiny z parkoviště, k autu jsme už docházely za svitu čelovky. 2. Na Šerlich

15 km


 Druhý výlet jsme uskutečnily o týden později, kdy u nás v nížině byly teploty na 10 stupňů. Když jsme ale dojely autem do Deštného nad Orlicí, přivítal nás ledový vítr a mrholení. Původně jsme chtěly dojít až na Velkou Deštnou, ale kvůli počasí a také abychom se se psy nepletly běžkařům do trasy jsme z mlhavého studeného Šerlichu odbočily po žluté zpět na Děštné. Tento výlet jsme ji tedy moc neužily. Výhledy na zelené hřebenové trase mohly být krásné, ale mlha a vítr nás poněkud rozladily. 


Žádné komentáře:

Okomentovat