Štítky

pátek 31. července 2015

Tři Yedoo výlety na Vysočině

1. Do Žďáru nad Sázavou
Velké Dářko - Žďár nad Sázavou - Račín - Velké Dářko

25,5 km

Yedoo


Poslední dny července jsme si udělaly krátkou dovolenou a vydaly se na Velké Dářko. Ubytovaly jsme se v kempu u rybníka, spaly v autě a z koloběžek jsme vytáhly Yedoo, protože jsme sebou vzaly naší fenku.
První výlet jsme si udělaly do Žďáru nad Sázavou. Jely jsme po červené na Polničku, zde jsme nahlédly do areálu zahradní železnice, pak jsme pokračovaly Santiniho cyklostezkou do Žďáru. Tady je na kraji města sportovní areál a vyzkoušely jsme si hřiště pro dospělé - tedy posilovací přístroje v přírodě. Pak jsme vyjely - vyvedly koloběžky na Zelenou horu a zde na lavičce odpočívaly s krásným výhledem do kraje. Pak jsme byly zvědavé na plastiku Mamlase, tak jsme jely po modré turistické. Je značená jako sjízdná pro horská kola, ale že byla z kopce a loukou, tak se na Yedoo sjet dala. V lese bylo krásné Vápenné jezírko, tak průhlednou vodu jsem ještě neviděla. Přijely jsme po žluté do Račína a tady se v hospůdce občerstvily. Pak už jsme se vracely na kemp.

Velké Dářko z druhé strany

zahradní železnice v Polničce

Santiniho cyklostezka

pod Zelenou Horou

Zelená Hora z protějšího kopce

plastika mamlase

sjezd k rybníčku

Vápenné jezírko

Račín2. Na rybník Řeka
Velké Dářko - Řeka - Hluboká - Radostín - Velké Dářko

25 km

YedooDruhý den jsme vyjely podívat se na rybník který se jmenuje Řeka a je u Krucemburku. Opět jsme začaly na červené ale pak za hospodou Bašta odbočily do lesa smer Ranská jezírka. Po té jsme jely po modré a následně červené až na Řeku. Tady jsme se občerstvily v kempu, který se jmenuje Moře. zaujala nás krajinka nad rybníkem, která vypadala úplně stejně jako úvodní obrazovka starších Windovsů.
Pak jsme se po žluté vrátily přes Hlubokou a Radostín k Dářku, to vedlo nejdříve po silnici, a od Radostína po modré, která je sice značená jako nevhodná pro jízdu, ale je to kus dřevěného chodníčku vedoucího rašeliništěm. Sjet se v pohodě dala a nebyli jsme jediní kdo si tam troufl jinak než pěší. Tato krajinka je moc krásná a stojí za to ji vidět. Rašeliniště, jak pro krále Šumavy.
První dva dny počasí nic moc, stále přeháňky, které jsme ale přečkaly vždy na nějaké suchém  místě, ale po tropech minulých dní docela zima, hlavně v noci. Také u Dářka dost foukalo a když přestalo, konalo se zde nějaké letecké cvičení. nejdřív přelety gripenů a pak albatrosů, že nebylo slyšet slova. Chtěly jsme tedy po loňské Šumavě přidat i Dářko na černou listinu - NIKDY VÍCE - ale večer se ukázal jako krásný, kdy jsme zvládly vykoupat se i udělat táborák, tak jsme vzaly Dářko na milost.

jezírka

krajina na Řekou - windows obrazovka

před Hlubokou

slatiny za Radostínem

bažiny3. Cyklostezka Sázava kterou jsme nejely

Sázava - Rosička - Česká Mez - Sázava 

10 km

YedooTřetí den jsme se autem přesunuly do Sázavy, kde jsme si chtěly projet cyklostezku Sázava - Přibyslav . 
Nejprve jsme hledalyparkovací místo, na stránkách je napsáno, že je u počátku stezky v Sázavě, ale to místo je teprv ve výstavbě. Tak jsme zaparkovaly u obecního úřadu, že budeme doufat, že nikomu auto nebude vadit. Po nás tam ještě přijeli parkovat nějací cyklisté. Aby s vešli, ještě jsem přeparkovávala auto - ani nepoděkovali.
Když jsme dojely k počátku cyklostezky vedoucí po stré železnici, přečetly jsme si že se tam nesmí se psem. Ani na vodítku. V dnešní době nevídaná věc, jezdíme už čtvrtou sezónu a nikdy jsme s tím neměly problém, nehledě na to, že na stránkách stezky a podobných turistických serverech není o tom ani zmínky a zbytečně se sem táhnete.
Nechtěly jsme poslouchat něčí nadávky, tak jsme zvolily jinou trasu a jely jsme se podívat na rozhlednu Rosička.
Chtěla jsemsi sázavskou stezku projet, ale nevím jestli to má ještě cenu kvůli 20 km se tam znova táhnout, třeba s Kostéčkou.

stezka na kterou jsme kvůli Sáře nemohly

panoramata

pohled z rozhledny Rosička

rozhledna a rozhraní Moravy a Čech

Žádné komentáře:

Okomentovat