Štítky

úterý 17. října 2017

Prahou na koloběžce

1. Zličín - Prokopské údolí - podél Vltavy - Trója - Divoká Šárka - Zličín

55 km

Kostka

S bratrancem Martinem jsme si naplánovali podzimní výlet Prahou na našich koloběžkách. Vzala jsem na výlet Kostku a Martin malé Mibo.
Do Prahy jsem se přepravila vlakem, Regiojetem a pak na místo srazu na Zličín, metrem.
V navigaci jsem nastavila hlas pana Marcela a ten nás nejdříve provedl sídlištěm Stodůlky, zřejmě nám chtěl předvést moderní zástavbu Prahy a nebo prodat nějaký byt.
Když jsme se konečně vymotali, sjeli jsme trasou A12 na Řeporyje a do Prokopského údolí. Z počátku nebyl povrch vhodný pro mou Kostku obutou do Kojaků, ale terén jsme zvládli.
Byl krásný den a tak údolí bylo plné lidí. U bývalého lomu jsme si dali svačinu a radovali se z krásného počasí. Projeli jsme pod Pražským Semmeringem a dojeli na cyklostezku na břehu Vltavy.
Z ostrova na Císařské louce jsme se přívozem nechali převést na Výtoň a podél druhého břehu se proplétali mezi turisty do středu města. Až za Čechovým mostem se situace zlepšila a dalo se rychleji jet. Trasou A2 jsme se dostali do Tróje, kde jsme se v kiosku u divoké řeky občerstvili.
Původně jsme chtěli dojet až do Klecánek, ale u přívozu V zámcích jsme se rychle rozmysleli a nechali se převézt na druhou stranu. Po trase A1 jsme sjeli na Podbabu a pak do Šáreckého údolí. Tady nám už povrch pro koloběžky vyhovoval. Podívali jsme se k nádrži Džbán a čtvrtí Liboc se dostali do obory Hvězda. Už se začínalo stmívat a tak jsme spěchali aby jsme do tmy dorazili na parkoviště na Zličíně. Cestou jsme ještě potkali prodejnu luxusních aut, ale usnesli jsme se, že by jsme koloběžku za takové vozidlo opravdu neměnili.
Na výchozí bod, nadjezd nad dálnicí jsme dojeli už za tmy a Martin poznamenal, že jsme navštívili mnoho krásných pražských míst, ale tohle je to nejšerednější.

a o tomto výletu také psali v MF Dnes
 

 také na tomto výletě vzniklo video, hlavně určené 
pro Martinovy děti, které jsou momentálně v Soulu, až ho autor dokončí, zveřejním i zde


2. Chrustenice - Chýně - Praha

36 km


 
A druhý den, kdy jsem přenocovala u Martina v Chrustenicích, jsem se už sama vracela do Prahy na vlak.
Projela jsem se Údolím Kačáku na Chýně a Břve a napojila se na stejnou cestu ze Zličína k oboře Hvězda, jakou jsme absolvovali včera.
Po cestě jsem navštívila klášter Benedyktýnek, který mě zaujal den před tím. Momentálně se část opravuje, bylo tu napsáno zákaz vstupu, ale lidé tam chodili, tak jsem tam také vlezla i s koloběžkou.
Přes Ladronku a Strahov jsem se dostala na Hradčany a protože k odjezdu vlaku mi ještě zbýval čas, šla jsme si fotit místa s menším výskytem turistů.
Pak jsem se protlačením davem dostala přes Karlův most do středu Prahy a  jela si alespoň vyfotit vstup do Starého židovského hřbitova.
Ještě jsem se stihla najíst v Beas-dhaba, vegetariánské restauraci v Týnské a pokračovala na nádraží na vlak. Odjezd jsem měla zase Regiojetem. Jejich vlaky sice mívají často spoždění, ale kolo(běžku) vlak bere zdarma a ještě mám jistou rezervaci.

více fotek z těchto výletů zde
Žádné komentáře:

Okomentovat