Štítky

neděle 12. října 2014

Koloběh v Německu

Děčínský Sněžník - Königstein - Oberrathen - Dolní Žleb - Děčín

65 km

Kostka
V říjnovou sobotu jsem se zúčastnila výletu opět s partou ekovelo.cz do Německa. Z Pardubic nás v 5 hodin ráno vyrazilo vlakem 6 koloběžek a další dva se přidali v Kolíně do Děčína. Jelo se cyklovlaky s přestupem v Praze a na všechny jsme raději měli rezervaci pro kola a místenky.
V Děčíně nás čekali 4  místní spříznění koloběžci a nechali jsme se cyklobusem vyvézt na Děčínský Sněžník. Kopec se bohužel topil v mlze, takže na slibované výhledy jsme museli zapomenout. Ale i ta mlha měla něco do sebe. Vystoupali jsme tedy na Sněžník a odsud sjížděli do Německa na Königstein po silnici. Byl to krásný 11 kilometrový sjezd a na dobrou radu jsme se i dostatečně oblékli. V Königsteinu se už mlha rozplynula, takže jsme měli i něco z krásné krajiny. Dále jsme pokračovali podél Labe až na Oberrathen, kde jsme se na chvíli rozdělili a 5 borců se vydalo na Drážďany. Z časových důvodů se jim bohužel nepodařilo dojet až do Drážďan, ale i tak ujeli rychlým tempem asi o 30 kilometrů víc než skupina ve které jsem zůstala já. My jsme se pohodovým tempem vraceli podél Labe do ČR. Jen před Bad Schandau jsme museli jet kus po silnici kvůli absenci cyklostezky. Občerstvili jsme se v Dolním Žlebu a zde nás dojela část druhé skupiny. Zanechali jsme je na místě a vyrazili cyklostezkou č. 2 zpět do Děčína. Zde někde jsme měla na tachometru ujetých svých 2000 km na Kostéčce. V Děčíně jsme se opět sešli všichni a ještě skočili na pivo do místního pivovaru. Pak už nám jel vlak s přestupy v Ústí n. Labem a v Praze. Slíbili jsme si, že do Drážďan určitě dojedeme, nejlépe příští rok, až bude víc času a pardubická parta přijede přenocovat do kempu.
Byl to krásný výlet, pro mě v pohodovém tempu se skvělými lidmi. Děkuji Petrovi a Liborovi za super organizaci a nápad. Trhněte si !!!!!!

na Sněžník

Drážďanská vyhlídka

koloběžci v mlze

jezírko u rozhledny

v Německu

pevnost Königstein

Labe

skalní hrad

Bad Schandau

domečky v Bad Schandau

přívoz u Dolního Žlebu
pivovar Děčín

Žádné komentáře:

Okomentovat