Štítky

neděle 13. srpna 2017

Srpnová "kam mě noha nesla"

Pardubice - Choltice - Svojšice - Heřmanův Městec - Pardubice

54 km

KostkaPo skoro čtrnáctidenní absenci na koloběžce jsem prostě musela vytáhnout Kostéčku a jen tak se projet.
Nejdříve jsem vyjela směr Srnojedy a Opočínek, kde byla uzavřená silnice, ale předpokládala jsem, že se to dá projet na koloběžce. Jenže to byl uzavřený zbouraný nadjezd nad dráhou, takže jsem se musela vracet. Což mi ani nevadilo, prostě jsme jen tak nazdařbůh jezdila. Projela jse Cholticemi, ani jsem nevěděla, že je zde půjčovna koloběžek. Dojela jsem do Svojšic a u zříceniny tvrze si dala malou přestávku. Pak jsem pokračovala směr Heřmanův Městec a cestou jsem potkala areál rozhledny Barborka v Horních Raškovicích. Tady byl pán z kiosku u rozhledny unešen koloběžkou, také si ji musel vyzkoušet a mě si vyfotit do kroniky k mému zápisu. Tak jsem si ho také vyfotila do této své kroniky.
Pak jsem pokračovala do Heřmaňáku, kde jsem si v cukrárně na náměstí dala kávu a zákusek na posilněnou. Dál jsem jela udělat si bod do do sbírky v podobě navštívení židovského hřbitova a měla jsem štěstí, zrovna dnes byl den židovských památek. Byl tam i průvodce a otevřená pamětní síň. Vše jsem si vyfotila a na zpáteční cestě přidala na rychlosti, abych stihla i Pardubický hřbitov, který bývá otevřený jen při některých příležitostech. Bylo to stále mírně z kopce, takže jsem to stihla akorát.
Více fotek ze všech navštívených hrbitovů zde na Rajčeti.
Také musím pochválit mapy.cz, už umí plánovat i off-line, takže si můžu kdykoliv v průběhu cesty najít nějaké zajímavé místo a dojet k němu. Také když zabloudím umí přepočítávat, ale raději Marcelův hlas ještě kontroluju na displeji.

špaččí strom v Opočínku

Kuňka

zámek Choltice

zajímavá věžička v Cholticích

tvrz Svojšice

Rozhledna Barborka

hřbitov Heřmanův Městec

hřbitov Pardubice
Před tímto výletem jsme byly na dovolené v Českém Švýcarsku. Malé koloběžky jsme sice sebou vezly, ale předpokládalo se, že budou spíše použity jen kvůli zásobování. Měly jsme sebou naši fenku Sáru a té je 7,5 roků a u koloběžky už běhat nechce. Takže jsme chodily jen na pěší výlety. Bohužel jsme musely tuto krásnou část naší republiky předčasně opustit kvůli počasí.

Modlivý důl, Svojkov

Dolský Mlýn

u Jetřichovic

vyhlídka do kraje

vyhlídky u Ostrohu

kouřová hora

u Rynartic

Intercamp Mosquito

Žádné komentáře:

Okomentovat