Štítky

středa 9. prosince 2015

Kalendář na rok 2016

Koupila jsem si nový kalendář na rok 2016 a je to Tipy na cyklovýlety od mého oblíbeného vydavatelství Shocart .


Přinesla jsem ho z obchoďáku, kde mě vyšel na 129 Kč. Je to poněkud dost na stolní kalendář, ale udělala jsem si s ním radost. Je tištěný na velmi kvalitním papíře a obsahuje 53 tipů na výlety po České republice.
Každá stránka - týden obsahuje z jedné strany popis výletu ( který je psaný dost malým písmem, že si na něj musím vzít čtecí brýle) , obtížnost trasy od 1 do 5, počet kilometrů, převýšení a pro jaké se hodí kolo. Pro mě tedy když je psáno silniční kolo - vezmu kostku, horské kolo - vezmu Yedoo a když treking, tak si můžu mezi mými koloběžkami rozhodnout. Tedy hlavně podle délky trasy, na Yedoo víc jak 30 asi nedám.
Z druhé strany stránky která jde odtrhnout a vzít sebou na výlet je podrobná mapa místa. Jsou v měřítkách 1: 50 000 až 1: 150 000 a díky tomu že zabírají jen popsané místo, jsou malé a přitom podrobné a dobře čitelné  (i  pro mě ) bez brýlí.
Některé trasy už mám projeté a dost mě jich inspirovalo k dalším výletům. Třeba okolí západočeských lázní a nebo Bíle Karpaty, kde jsem ještě nikdy nebyla.
Akorát nevím jak to bude, když se rozhodnu třeba v květnu jet na výlet 36, Do okolí božídarského rašeliniště, který je popsán v 35. týdnu, na přelomu srpna a září. Pokud si ho vytrhnu, tak jak se znám, list někde založím a v kalendáři mi bude chybět :-) .
Trasy si budu plánovat podle plánovače popsané v minulém článku.

Jo a taky jsem napsala, nebo tedy spíš uveřejnila fotky pro klub RedRabbit
Žádné komentáře:

Okomentovat